دستبند سلامتی شیائومی مدل MI BAND ۲


شکی نیست که یکی از گجت‌های پوشیدنی که سریع‌ترین رشد را داشته، دستبند سلامتیاست.شرکت «شیائومی» (Xiaomi) با تولید گام‌شمار کاربردی و ارزان «Mi Band» توانست بخش بزرگی از بازار این گجت‌های پوشیدنی را از آن خود کند. 
گام‌شمار Mi Band» 1S» امکاناتی مشابه مدل قبلی دارد؛ با این تفاوت که به قابلیت محاسبه‌ی میزان ضربان‌قلب مجهز شده است. این ویژگی موردپسند ورزش‌کارانی است که به این قابلیت نیاز دارند. 
برای محاسبه‌ی میزان ضربان‌قلب، یک حسگر زیر صفحه‌ی Mi Band 1S قرار دارد که به محاسبه‌ی دقیق ضربان‌قلب می‌پردازد. این قابلیت، به بررسی دقیق‌تر وضعیت خواب (سبک، عمیق و میزان آن) کمک فراوانی می‌کند. برای انتقال اطلاعات مچ‌بند به گوشی باید اپلیکیشن «Mi Fit» را روی گوشی نصب کنید. این اپلیکیشن روی سیستم‌عامل‌های اندروید  4.4به بالا و iOS 7.0 به بالا قابل‌نصب است. این گام‌شمار علاوه‌ بر اینکه میزان مسافت طی‌شده را اندازه‌گیری می‌کند، می‌تواند تعداد گام‌های فرد را هم بشمارد. از دیگر ویژگی‌های Mi Band 1S می‌توان به محاسبه‌ی میزان کالری سوخته‌شده طی روز اشاره کرد. همچنین این مچ بند هوشمند در برابر نفوذ آب و گردوغبار مقاوم است و دورن آب نیز تست شده است. بنابراین می‌توان در شرایط آب‌وهوایی مختلف و حتی زیر دوش هم آن را از خود جدا نکرد.
می‌توانید هشدار زمان بیداری در نظر بگیرید تا شما را در زمان تعیین‌شده با لرزشی آرام از خواب بیدار کند. یکی از قابلیت‌های ویژه‌ی این محصول، بازکردن رمز گوشی هوشمند با استفاده از اطلاعات ورودی آن است. بعد از برقراری ارتباط با گوشی هوشمند، با لرزش ممتد شما را از تماس‌های دریافتی آگاه می‌کند. بند مچ‌بند از سیلیکون ساخته شده و ضد حساسیت است که در رنگ های متنوع ارائه شده است.